ძალადობრივი ქცევის კორექციის კურსის ეფექტიანი განხორციელებისთვის პრობაციისა და პენიტენციური სისტემის სპეციალისტების გადამზადება მიმდინარეობს
ძალადობრივი ქცევის კორექციის კურსის ეფექტიანი განხორციელებისთვის პრობაციისა და პენიტენციური სისტემის სპეციალისტების გადამზადება გრძელდება. სწავლების ფარგლებში, ფსიქოლოგებმა და სოციალურმა მუშაკებმა ინტენსიური ტრენინგი გაიარეს, - ამის შესახებ ინფორმაციას პრობაციის ეროვნული სააგენტო ავრცელებს.
მათივე ინფორმაციით, მოდული თეორიულ და პრაქტიკულ სწავლებას მოიცავდა. სასწავლო თემატიკა ოჯახში გენდერულ ძალადობას, აგრესიის მართვის მეთოდებს, წყვილებს შორის ძალადობრივი, აგრესიული სქესობრივი ქცევის იდენტიფიცირებას, მათი შედეგების გაცნობიერებასა და ემოციების მართვის საკითხებს აერთიანებდა.
გადამზადება სისტემაში დასაქმებულ სპეციალისტებს ძალადობრივი ქცევის მქონე პირებისთვის ინდივიდუალური და ჯგუფური მომსახურების მიწოდებაში დაეხმარება.
სასწავლო კურსი გაეროს ქალთა ორგანიზაციისა და ადგილობრივი არასამთავრობო ორგანიზაციების მხარდაჭერით შემუშავდა.