თბილისის სააპელაციო სასამართლოს მოსამართლის, ბატონ გელა ქირიას ხსოვნისადმი
დღეს ქართული მართლმსაჯულების სისტემა უდიდესი დანაკარგის წინაშე დგას. ჩვენ დიდი მწუხარებით ვემშვიდობებით თბილისის სააპელაციო სასამართლოს ღირსეულ მოსამართლეს, ბატონ გელა ქირიას, რომლის პროფესიონალიზმი, სამართლიანობა და ერთგულება სამართლისა და მართლმსაჯულების მიმართ სამაგალითო იყო მისი კოლეგებისთვის.
ბატონი გელა ქირია არა მხოლოდ მაღალკვალიფიციური იურისტი, არამედ პატივსაცემი და ღირსეული პიროვნება გახლდათ, რომელმაც წლების განმავლობაში მიუკერძოებელი და ობიექტური მართლმსაჯულების განმტკიცებას ემსახურა. მისმა საქმიანობამ შეუცვლელი კვალი დატოვა სასამართლო პრაქტიკაში, ხოლო მისი გადაწყვეტილებები ყოველთვის გამოირჩეოდა სამართლებრივი სიზუსტითა და ღრმა ანალიტიკური მიდგომით.
მისი გარდაცვალება უდიდესი დანაკარგია ქართული მართლმსაჯულებისთვის. ბატონი გელას ღვაწლი სამართლიანობის დაცვის საქმეში შეუფასებელია და მისი სახელი დარჩება როგორც მაღალი პროფესიონალიზმისა და კეთილსინდისიერების ნიმუში. მისი მოღვაწეობა იყო არა მხოლოდ კანონიერების დაცვის, არამედ სამართლიანობის უმაღლესი იდეალების სამსახურში დგომის მაგალითი.
საქართველოს უზენაესი სასამართლო გულწრფელ სამძიმარს უცხადებს ბატონი გელა ქირიას ოჯახს, მის ახლობლებსა და კოლეგებს. ჩვენ ვიზიარებთ მათ მწუხარებას და ვაფასებთ იმ უმნიშვნელოვანეს მემკვიდრეობას, რომელიც ბატონმა გელამ დატოვა ქართული მართლმსაჯულების სისტემაში.
საადვოკატო ბიურო "ნაკაშიძე & პარტნიორები" ღრმა მწუხარებას გამოთქვამს ბატონი გელა ქირიას გარდაცვალების გამო და გულწრფელ თანაგრძნობას უცხადებს მის ოჯახს, ახლობლებსა და კოლეგებს.
მისი ხსოვნა სამუდამოდ დარჩება ჩვენს გულებში.